SFCBS-M4-10M-01
Mfr.Part #
SFCBS-M4-10M-01
Manufacturer
Essentra Components
Description
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 10MM
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Support Hole Diameter :
0.157 (3.99mm)
Mounting Type :
Screw Mount
Published :
Series :
Richco, SFCBS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length - Overall :
0.795 20.20mm
Support Panel Thickness :
0.062 1.57mm 1/16
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Material :
Nylon
Hole Diameter :
3.9878 mm
Between Board Height :
0.394 10.00mm
Mount :
Screw
Holding Type :
Snap Lock
Length :
20.193mm