SDS850R-563M
Mfr.Part #
SDS850R-563M
Description
FIXED IND 56UH 680MA 380MOHM SMD
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
4.8mm
Size / Dimension :
0.413Lx0.315W 10.50mmx8.00mm
Shielding :
Shielded
Current Rating :
680mA
JESD-609 Code :
e1
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Depth :
8.2mm
Inductance :
56μH
Max DC Current :
680mA
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Weight :
950mg
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
Series :
SDS850R
Datasheets
SDS850R-563M
API Delevan SDS850R-563M
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD