SDS850R-153M
Mfr.Part #
SDS850R-153M
Description
FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM SMD
Series :
SDS850R
Weight :
950mg
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
Published :
Test Frequency :
1kHz
JESD-609 Code :
e1
Inductance :
15μH
Current Rating :
1.3A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Depth :
8.2mm
Height :
4.8mm
Max DC Current :
1.3A
Size / Dimension :
0.413Lx0.315W 10.50mmx8.00mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
SDS850R-153M
API Delevan SDS850R-153M
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD