SDQ25-1R5-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDQ25-1R5-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.35UH SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current :
1.49A
Current Rating - Series :
1.49A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max DC Current :
3.46A
Inductance - Series :
5.41 μH
Height :
0.098 2.50mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
28.3mOhm
Inductance - Connected In Parallel :
1.35μH
Current Saturation - Parallel :
3.46A
Shielding :
Shielded
Package / Case :
Nonstandard
Length :
5.207mm
Current Rating - Parallel :
2.97A
Core Material :
Ferrite
Series :
SDQ
Inductance :
1.5 µH
DC Resistance (DCR) - Parallel :
28.3mOhm
Number of Coils :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
453.59237mg
Published :
Current Saturation - Series :
1.73A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance - Connected In Series :
5.41μH
Tolerance :
±20%
Inductance - Parallel :
1.35 μH
Width :
5.2mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
Lead Free :
Lead Free
DC Resistance (DCR) - Series :
113mOhm
Number of Pins :
4
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
SDQ25-1R5-R
Eaton-Electronics Division SDQ25-1R5-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD