SDM120-24-U-P5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDM120-24-U-P5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Stock
386
In Stock :
386
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Height :
34 mm
Load Regulation :
Regulated
Length :
137 mm
Voltage - Output :
24V
Width :
59 mm
RoHS :
Details
Standard Number :
Series :
SDM120-U (130W)
Connector Type :
Barrel Connector
Form :
Desktop (Class I)
Power (Watts) :
120 W
Region :
Universal
Size / Dimension :
5.39" L x 2.32" W x 1.34" H (137.0mm x 59.0mm x 34.0mm)
Package :
Box
Product Category :
Desktop AC Adapters
Cord Length :
47.2" (1.20m)
Brand :
CUI Inc.
Mounting Style :
Desktop
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Applications :
Medical
Product Status :
Active
CUI Inc.
Number of Outputs :
1 Output
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, TUV
Input Connector :
IEC 320-C14
Packaging :
Box
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
International
Base Product Number :
SDM120
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
5A
Product Type :
Desktop AC Adapters
Output Power :
120 W
Efficiency :
Level VI
Polarization :
Positive Center
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC