SDI90-18-U-P5R
Mfr.Part #
SDI90-18-U-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W
Cord Length :
59 1.50m
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, PSE
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
5A
No Load Power Consumption :
210mW Max
Size / Dimension :
5.94Lx2.52W x 1.42 H 151.0mmx64.0mmx36.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
SDI90-U (90W)
Region Utilized :
International
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Efficiency :
Level VI
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Output :
18V
Power (Watts) :
90W