SDI90-15-U-P6R
Mfr.Part #
SDI90-15-U-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
6A
Cord Length :
59 1.50m
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, PSE
Voltage - Output :
15V
Region Utilized :
International
Power (Watts) :
90W
Operating Temperature :
0°C~40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Desktop (Class I)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
5.94Lx2.52W x 1.42 H 151.0mmx64.0mmx36.0mm
No Load Power Consumption :
210mW Max
Series :
SDI90-U (90W)
Efficiency :
Level VI
Voltage - Input :
90V~264VAC