SDI40-24-UD2-P5
Mfr.Part #
SDI40-24-UD2-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 41W
Region Utilized :
Europe
Series :
SDI40-UD
Cord Length :
60.2 (1.53m)
Polarization :
Positive Center
Package :
Box
Size / Dimension :
4.37 L x 2.05 W x 1.27 H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approvals :
CE, cULus, GS, PSE
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Voltage - Output :
24V
Input Type :
Cord
Applications :
ITE (Commercial)
Product Status :
Active
Form :
Desktop (Class II)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
41W
Efficiency :
Level VI
Base Product Number :
SDI40
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
1.7A