SDI40-12-U2-P5R
Mfr.Part #
SDI40-12-U2-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Region Utilized :
Europe
Size / Dimension :
4.37 L x 2.05 W x 1.27 H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
Standard Number :
C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61204-3
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
36 W
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Input Type :
Cord
Current - Output (Max) :
3A
Base Product Number :
SDI40
Voltage - Output :
12V
Package :
Box
Product Status :
Active
Cord Length :
60.2 (1.53m)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Efficiency :
Level VI
Approvals :
CE, cULus, GS, PSE
Series :
SDI40-U (40W)