SDI40-19-UD-P5
Mfr.Part #
SDI40-19-UD-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 40W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Product Status :
Active
Base Product Number :
SDI40
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Efficiency :
Level VI
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Size / Dimension :
4.37 L x 2.05 W x 1.27 H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
Voltage - Output :
19V
Approvals :
CE, cULus, GS, PSE
Region Utilized :
International
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Current - Output (Max) :
2.1A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Input Connector :
IEC 320-C8
Form :
Desktop (Class II)
Cord Length :
60.2 (1.53m)
Power (Watts) :
40W