SDI40-15-UDC-P5
Mfr.Part #
SDI40-15-UDC-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 41W
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Base Product Number :
SDI40
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Size / Dimension :
4.37 L x 2.05 W x 1.27 H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
Series :
SDI40-UD
Form :
Desktop (Class II)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Approvals :
CE, cULus, GS, PSE
Package :
Box
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
North America
Voltage - Output :
15V
Cord Length :
60.2 (1.53m)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Product Status :
Active
Current - Output (Max) :
2.7A
Power (Watts) :
41W