SD14-220-R
Mfr.Part #
SD14-220-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 806MA 385.3 MOHM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Length :
5.1816mm
Inductance :
22μH
Test Frequency :
100kHz
Current - Saturation :
793mA
Shielding :
Shielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max DC Current :
793mA
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Series :
SD
Mounting Type :
Surface Mount
Weight :
907.18474mg
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Max Operating Temperature :
85°C
Type :
Wirewound
Composition :
Wirewound
Width :
5.1816mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
DC Resistance (DCR) :
385.3mOhm
Current Rating :
806mA
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
806mA
Height :
1.45mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Datasheets
SD14-220-R
Eaton-Electronics Division SD14-220-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD