SCRR2512S1-R100F
Mfr.Part #
SCRR2512S1-R100F
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 0.1 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Composition :
Thick Film
Tolerance :
±1%
Resistance :
100MOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Feature :
Current Sense
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
0/ +100ppm/°C
Series :
SCRR
Datasheets
SCRR2512S1-R100F
Delta Electronics SCRR2512S1-R100F
SCRR Series, Thick Film, 100mOhm, 1W, ±1%, -55°C~125°C