SCRR1206S1-R020F
Mfr.Part #
SCRR1206S1-R020F
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 0.02 OHM 1% 1W 1206
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
SCRR
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
20mOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Composition :
Thick Film
Power (Watts) :
1W
Feature :
Current Sense
Datasheets
SCRR1206S1-R020F
Delta Electronics SCRR1206S1-R020F
SCRR Series, Thick Film, 20mOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C