SCRH8D28-680
Mfr.Part #
SCRH8D28-680
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 68UH 950MA 286MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
DC Resistance (DCR) :
286mOhm Max
Width :
8.3058mm
Tolerance :
±30%
Length :
8.3058mm
Current Rating (Amps) :
950mA
Size / Dimension :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
100kHz
Published :
Current - Saturation :
950mA
Series :
SCRH8D28
Factory Lead Time :
18 Weeks
Inductance :
68μH
Shielding :
Shielded
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
950mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
SCRH8D28-680
Signal Transformer SCRH8D28-680
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD