SCRH5D28R-5R0
Mfr.Part #
SCRH5D28R-5R0
Description
FIXED IND 5UH 3.38A 31.1MOHM SMD
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
Length :
6.2992mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating :
3.38A
Min Operating Temperature :
-40°C
Current Rating (Amps) :
3.38A
DC Resistance (DCR) :
31.1mOhm Max
Current - Saturation :
1.85A
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
5μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Width :
6.1976mm
Datasheets
SCRH5D28R-5R0
Signal Transformer SCRH5D28R-5R0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD