SCRH5D28R-3R3
Mfr.Part #
SCRH5D28R-3R3
Description
FIXED IND 3.3UH 4.18A 20.3 MOHM
Size / Dimension :
0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
DC Resistance (DCR) :
20.3mOhm Max
Length :
6.2992mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Test Frequency :
100kHz
Width :
6.1976mm
Current - Saturation :
2.3A
Tolerance :
±30%
Inductance :
3.3μH
Max Operating Temperature :
125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
4.18A
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Current Rating (Amps) :
4.18A
Datasheets
SCRH5D28R-3R3
Signal Transformer SCRH5D28R-3R3
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD