SCRH4D28-270
Mfr.Part #
SCRH4D28-270
Description
FIXED IND 27UH 1.05A 261MOHM SMD
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
DC Resistance (DCR) :
261mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.05A
Current Rating :
580mA
Height :
2.9972mm
Length :
5.207mm
Test Frequency :
100kHz
Series :
SCRH4D28
Inductance :
27μH
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Width :
5.207mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Current - Saturation :
580mA
Datasheets
SCRH4D28-270
Signal Transformer SCRH4D28-270
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD