SCRH4D14R-220
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCRH4D14R-220
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 610MA 690MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Surface Mount
Height :
1.4986mm
Length :
4.9022mm
Published :
Inductance :
22μH
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
420mA
Test Frequency :
100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Shielded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
4.9022mm
Size / Dimension :
0.161Lx0.161W 4.10mmx4.10mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
690mOhm Max
Current Rating (Amps) :
610mA
Tolerance :
±30%
Series :
SCRH4D14R
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
420mA
Datasheets
SCRH4D14R-220
Signal Transformer SCRH4D14R-220
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD