SCRH127/LD-560
Mfr.Part #
SCRH127/LD-560
Description
FIXED IND 56UH 2.97A 90 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Current - Saturation :
2.9A
Inductance :
56μH
Current Rating :
2.9A
Tolerance :
±20%
Series :
SCRH127/LD
Current Rating (Amps) :
2.97A
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Datasheets
SCRH127/LD-560
Signal Transformer SCRH127/LD-560
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD