SCRH127/LD-471
Mfr.Part #
SCRH127/LD-471
Description
FIXED IND 470UH 930MA 741MOHM SM
Current - Saturation :
1A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Inductance :
470μH
Published :
Current Rating :
1A
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Series :
SCRH127/LD
DC Resistance (DCR) :
741mOhm Max
Current Rating (Amps) :
930mA
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Datasheets
SCRH127/LD-471
Signal Transformer SCRH127/LD-471
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD