SCRH127-681
Mfr.Part #
SCRH127-681
Description
FIXED IND 680UH 750MA 1.46OHM SM
Current Rating (Amps) :
750mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Series :
SCRH127
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Current-Max :
0.75A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Height :
8.001mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Nonstandard
Reach Compliance Code :
Unknown
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
680μH
Factory Lead Time :
18 Weeks
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Case/Size Code :
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
1.46Ohm Max
Current Rating :
670mA
Shielding :
yes
Datasheets
SCRH127-681
Signal Transformer SCRH127-681
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD