SCRH127-102
Mfr.Part #
SCRH127-102
Description
FIXED IND 1MH 610MA 1.82 OHM SMD
DC Resistance (DCR) :
1.82Ohm Max
Current - Saturation :
550mA
Case/Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Current Rating :
610mA
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Rated Current-Max :
0.61A
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
1mH
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Test Frequency :
1kHz
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Series :
SCRH127
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
SCRH127-102
Signal Transformer SCRH127-102
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD