SCRH125-181
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCRH125-181
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180UH 1.44A 320MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SCRH125
DC Resistance (DCR) :
320mOhm Max
Width :
12.4968mm
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
1.44A
Current - Saturation :
900mA
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
180μH
Current Rating :
900mA
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Height :
5.9944mm
Length :
12.4968mm
Datasheets
SCRH125-181
Signal Transformer SCRH125-181
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD