SCRH125-121
Mfr.Part #
SCRH125-121
Description
FIXED IND 120UH 1.6A 220MOHM SMD
Test Frequency :
1kHz
Length :
12.4968mm
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
1.1A
Width :
12.4968mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating (Amps) :
1.6A
Series :
SCRH125
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current Rating :
1.1A
Inductance :
120μH
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Height :
5.9944mm
Published :
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Datasheets
SCRH125-121
Signal Transformer SCRH125-121
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD