SCRH124-8R2
Mfr.Part #
SCRH124-8R2
Description
FIXED IND 8.2UH 4.4A 26 MOHM SMD
Current Rating :
4.6A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
4.4958mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Current - Saturation :
4.6A
Current Rating (Amps) :
4.4A
DC Resistance (DCR) :
26mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Series :
SCRH124
Shielding :
Shielded
Length :
12.4968mm
Width :
12.4968mm
Inductance :
8.2μH
Datasheets
SCRH124-8R2
Signal Transformer SCRH124-8R2
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD