SCRH105R-821
Mfr.Part #
SCRH105R-821
Description
FIXED IND 820UH 500MA 1.75OHM SM
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Current - Saturation :
390mA
Tolerance :
±30%
Inductance :
820μH
Test Frequency :
100kHz
Series :
SCRH105R
Width :
10.3124mm
DC Resistance (DCR) :
1.75Ohm Max
Current Rating (Amps) :
500mA
Size / Dimension :
0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
Height :
5.1054mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
10.4902mm
Current Rating :
390mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
SCRH105R-821
Signal Transformer SCRH105R-821
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD