SCRH105A-100
Mfr.Part #
SCRH105A-100
Description
FIXED IND 10UH 4.62A 38 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.413Lx0.413W 10.50mmx10.50mm
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Series :
SCRH105A
Height :
5.9944mm
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Width :
10.4902mm
Inductance :
10μH
Length :
10.4902mm
Current - Saturation :
4.6A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
4.6A
DC Resistance (DCR) :
38mOhm Max
Current Rating (Amps) :
4.62A
Datasheets
SCRH105A-100
Signal Transformer SCRH105A-100
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD