SCRH105-6R8
Mfr.Part #
SCRH105-6R8
Description
FIXED IND 6.8UH 3.23A 54MOHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
6A
DC Resistance (DCR) :
54mOhm Max
Width :
9.1948mm
Size / Dimension :
0.398Lx0.362W 10.10mmx9.20mm
Tolerance :
±30%
Series :
SCRH105
Inductance :
6.8μH
Current - Saturation :
6A
Test Frequency :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Length :
10.1092mm
Current Rating (Amps) :
3.23A
Height :
5.9944mm
Datasheets
SCRH105-6R8
Signal Transformer SCRH105-6R8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD