SCRH105-390
Mfr.Part #
SCRH105-390
Description
FIXED IND 39UH 1.53A 220MOHM SMD
Current Rating :
1.53A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Width :
9.1948mm
Size / Dimension :
0.398Lx0.362W 10.10mmx9.20mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Current Rating (Amps) :
1.53A
Tolerance :
±20%
Series :
SCRH105
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Inductance :
39μH
Test Frequency :
100kHz
Current - Saturation :
2.3A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Length :
10.1092mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
SCRH105-390
Signal Transformer SCRH105-390
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD