SCRH105-1R2
Mfr.Part #
SCRH105-1R2
Description
FIXED IND 1.2UH 7A 17 MOHM SMD
Current Rating :
9A
Series :
SCRH105
Test Frequency :
100kHz
Width :
9.1948mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Saturation :
9A
Length :
10.1092mm
DC Resistance (DCR) :
17mOhm Max
Height :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.398Lx0.362W 10.10mmx9.20mm
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Tolerance :
±30%
Inductance :
1.2μH
Current Rating (Amps) :
7A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
SCRH105-1R2
Signal Transformer SCRH105-1R2
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD