SCRH104-121
Mfr.Part #
SCRH104-121
Description
FIXED IND 120UH 870MA 450MOHM SM
Series :
SCRH104
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Tolerance :
±20%
Height :
5.0038mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.398Lx0.362W 10.10mmx9.20mm
Inductance :
120μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
700mA
Width :
9.1948mm
Current - Saturation :
700mA
Current Rating (Amps) :
870mA
Test Frequency :
100kHz
Length :
10.1092mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Datasheets
SCRH104-121
Signal Transformer SCRH104-121
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD