SCRH1035R-390
Mfr.Part #
SCRH1035R-390
Description
FIXED IND 39UH 1.6A 184 MOHM SMD
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
DC Resistance (DCR) :
184mOhm Max
Inductance :
39μH
Current Rating (Amps) :
1.6A
Width :
10.3124mm
Current Rating :
1.6A
Current - Saturation :
1.6A
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
SCRH1035R
Length :
10.4902mm
Size / Dimension :
0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
Datasheets
SCRH1035R-390
Signal Transformer SCRH1035R-390
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD