SCR125B-180
Mfr.Part #
SCR125B-180
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 18UH 4.8A 60 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Current Rating (Amps) :
4.8A
Length :
13.1064mm
Width :
12.0904mm
Size / Dimension :
0.516Lx0.476W 13.10mmx12.10mm
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.232 5.90mm
Series :
SCR125B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
2.52kHz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
2.4A
Current Rating :
2.4A
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
18μH
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
5.8928mm
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Test Frequency :
2.52kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
SCR125B-180
Signal Transformer SCR125B-180
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD