SCR125B-151
Mfr.Part #
SCR125B-151
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 150UH 2.05A 400MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
2.05A
Series :
SCR125B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Width :
12.0904mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.232 5.90mm
Current - Saturation :
850mA
Height :
5.8928mm
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
850mA
Size / Dimension :
0.516Lx0.476W 13.10mmx12.10mm
Length :
13.1064mm
Published :
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
150μH
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
SCR125B-151
Signal Transformer SCR125B-151
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD