SCR125B-121
Mfr.Part #
SCR125B-121
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 120UH 2.17A 280MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Length :
13.1064mm
Current - Saturation :
950mA
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.232 5.90mm
Height :
5.8928mm
Current Rating :
950mA
Series :
SCR125B
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Inductance :
120μH
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
2.17A
Width :
12.0904mm
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Size / Dimension :
0.516Lx0.476W 13.10mmx12.10mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Datasheets
SCR125B-121
Signal Transformer SCR125B-121
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD