SCM30SH-142-RC
Mfr.Part #
SCM30SH-142-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Description
1000 OHM, COMMON MODE FILTER
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage Rating - AC :
Number of Lines :
2
Features :
Impedance @ Frequency :
1.4 kOhms @ 100 MHz
Voltage Rating - DC :
50V
Height (Max) :
0.118" (3.00mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Filter Type :
Current Rating (Max) :
2A
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Approval Agency :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Ratings :
Series :
Datasheets
SCM30SH-142-RC
Allied Components International SCM30SH-142-RC
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD