SCM30S-801T-RC
Mfr.Part #
SCM30S-801T-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Description
800oHms +/-25% Comm. Mode Filter
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
Product Category :
Common Mode Chokes
Current Rating (Max) :
1A
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max) :
0.118" (3.00mm)
Number of Lines :
2
DC Resistance (DCR) (Max) :
240mOhm
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Series :
SCM30S
Voltage Rating - AC :
Filter Type :
Signal Line
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Approval Agency :
Impedance @ Frequency :
800 Ohms @ 100 MHz
Ratings :
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Voltage Rating - DC :
50V
Datasheets
SCM30S-801T-RC
Allied Components International SCM30S-801T-RC
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD