SC24-4R7-R
Mfr.Part #
SC24-4R7-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
FIXED IND 4.7UH 600MA 110MOHM SM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Series :
SC24
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Size / Dimension :
0.138Lx0.138W 3.50mmx3.50mm
Shielding :
Shielded
Frequency - Self Resonant :
35MHz
Tolerance :
±20%
Inductance :
4.7μH
Current Rating (Amps) :
600mA
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Datasheets
SC24-4R7-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD