SA204384F35HAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SA204384F35HAR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
RoHS :
Details
Product Status :
Active
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Product Type :
Crystals
Type :
MHz Crystal
Subcategory :
Qualification :
AEC-Q200
Load Capacitance :
10pF
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
Brand :
CTS Electronic Components
Series :
SA204
Packaging :
Reel
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Operating Mode :
Fundamental
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Frequency :
38.4 MHz
Ratings :
AEC-Q200
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
CTS
Frequency Tolerance :
±30ppm