S9S12P32J0MLH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S9S12P32J0MLH
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
64-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP
Stock
470
In Stock :
470
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Microcontrollers
Speed :
32MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Terminal Form :
Gull wing
Program Memory Size :
32KB 32K x 8
ROM (words) :
32768
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.72V~5.5V
Peripherals :
LVD, POR, PWM, WDT
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
HCS12
Number of Terminations :
64
Packaging :
Tray
Core Size :
16-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
HTS Code :
Screening Level :
AEC-Q100
Terminal Position :
QUAD
Package / Case :
64-LQFP
Terminal Pitch :
0.5mm