S70GL02GS11FHA013
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S70GL02GS11FHA013
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
64-LBGA
Datasheet
Download
Description
IC FLASH 2GBIT PARALLEL 64FBGA
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Memory Width :
16
Height Seated (Max) :
1.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Screening Level :
AEC-Q100
Number of Terminations :
64
Programming Voltage :
3V
Supply Voltage :
3V
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
13 Weeks
HTS Code :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
GL-S
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Memory Interface :
Parallel
Number of Pins :
64
Package / Case :
64-LBGA
Memory Format :
Flash
Memory Size :
2Gb 128M x 16
Operating Mode :
ASYNCHRONOUS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
13mm
Width :
11mm
Memory Type :
Non-Volatile
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Access Time :
110ns
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Terminal Pitch :
1mm
Surface Mount :
yes
Alternate Memory Width :
8
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V