S70GL02GS11FHA010
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S70GL02GS11FHA010
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
64-LBGA
Datasheet
Download
Description
IC FLASH 2GBIT PARALLEL 64FBGA
Stock
31
In Stock :
31
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Length :
13mm
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Width :
16
Series :
GL-S
Terminal Position :
BOTTOM
HTS Code :
Packaging :
Tray
Alternate Memory Width :
8
Memory Type :
Non-Volatile
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Access Time :
110ns
Width :
11mm
Memory Format :
Flash
Height Seated (Max) :
1.4mm
Package / Case :
64-LBGA
Number of Pins :
64
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Programming Voltage :
3V
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
64
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Number of Functions :
1
Memory Interface :
Parallel
Operating Mode :
ASYNCHRONOUS
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA