S4924R-822J
Mfr.Part #
S4924R-822J
Description
FIXED IND 8.2UH 535MA 1.32OHM SM
Frequency - Self Resonant :
50MHz
DC Resistance (DCR) :
1.32Ohm Max
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Material - Core :
Iron
Max DC Current :
535mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Q Factor :
50
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Height :
5.84mm
Depth :
6.35mm
Tolerance :
±5%
Test Frequency :
7.9MHz
Inductance :
8.2μH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Current Rating :
535mA
Datasheets
S4924R-822J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD