S4924-104J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S4924-104J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 312MA 3.12OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
S4924
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
113mA
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Q Factor :
50
Current Rating :
312mA
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Case/Size Code :
Height :
5.84mm
Published :
Inductance :
100μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
312mA
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
3.12Ohm Max
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Number of Functions :
1
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
45 Weeks
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
6.35mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
2.5MHz
Datasheets
S4924-104J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD