S4924R-393H
Mfr.Part #
S4924R-393H
Description
FIXED IND 39UH 397MA 1.93OHM SMD
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Frequency - Self Resonant :
29MHz
Depth :
6.35mm
yes
Current - Saturation :
150mA
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
2.5MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
DC Resistance (DCR) :
1.93Ohm Max
Current Rating :
397mA
Q Factor :
50
Height :
5.84mm
Max DC Current :
397mA
Inductance :
39μH
Tolerance :
±3%
Datasheets
S4924R-393H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD