S4924R-333J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S4924R-333J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 471MA 1.37OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Current - Saturation :
160mA
Max DC Current :
471mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shielding :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, 13 INCH
Test Frequency :
2.5MHz
Q @ Freq :
45 @ 2.5MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Series :
S4924R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Construction :
RECTANGULAR
Mount :
Surface Mount
Height :
5.84mm
Case/Size Code :
Q Factor :
45
DC Resistance (DCR) :
1.37Ohm Max
Pbfree Code :
yes
Depth :
6.35mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
471mA
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
Number of Terminations :
2
Inductance :
33μH
Factory Lead Time :
45 Weeks
Frequency - Self Resonant :
34MHz
Material - Core :
Ferrite
JESD-609 Code :
e1
Tolerance :
±5%
Number of Functions :
1
Datasheets
S4924R-333J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD