S4924R-332H
Mfr.Part #
S4924R-332H
Description
FIXED IND 3.3UH 1.045A 350 MOHM
Test Frequency :
7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Iron
Quality Factor-Min (at L-nom) :
44
Frequency - Self Resonant :
85MHz
Q @ Freq :
44 @ 7.9MHz
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Current Rating :
1.045A
Tolerance :
±3%
Height :
5.84mm
Depth :
6.35mm
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Inductance :
3.3μH
Q Factor :
44
HTS Code :
Max DC Current :
1.045A
Datasheets
S4924R-332H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD