S4924R-224H
Mfr.Part #
S4924R-224H
Description
FIXED IND 220UH 247MA 5 OHM SMD
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Test Frequency :
790kHz
Depth :
6.35mm
Frequency - Self Resonant :
7.5MHz
Max DC Current :
247mA
Current - Saturation :
67mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
55
Height :
5.84mm
DC Resistance (DCR) :
5Ohm Max
Q @ Freq :
55 @ 790kHz
Inductance :
220μH
Q Factor :
55
Current Rating :
247mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
S4924R-224H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD