S4924R-222H
Mfr.Part #
S4924R-222H
Description
FIXED IND 2.2UH 1.42A 190MOHM SM
Test Frequency :
7.9MHz
Q Factor :
44
Quality Factor-Min (at L-nom) :
44
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Max DC Current :
1.42A
Current Rating :
1.42A
Depth :
6.35mm
Height :
5.84mm
Inductance :
2.2μH
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Material - Core :
Iron
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
44 @ 7.9MHz
Datasheets
S4924R-222H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD